O firmie Folpol

FOLPOL R.Barczyk J.Cygan sp. jawna datuje swoje początki w końcu lat 90-tych ub. wieku. Wspólnicy spółki, Robert Barczyk i Jacek Cygan, rozpoczęli wspólną działalność jako spółka cywilna w 2004 roku, w 2008 roku firma została przekształcona w spółkę jawną i w takiej formie prawnej funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Od samego początku FOLPOL działał w sektorze zaopatrzenia klientów, z czasem uruchomiliśmy produkcję i wyspecjalizowaliśmy się w dostarczaniu klientom wszystkiego tego, co jest potrzebne przy pakowaniu towarów, w tym nowoczesnych technologii i nowości na rynku opakowań. Od „zawsze” ideą firmy pozostawało zapewnienie naszym klientom maksymalnej obsługi w zakresie prowadzonej przez nas działalności. Od 2008 roku działamy we własnej siedzibie, w Wólce Załęskiej, gdzie staramy się realizować przyświecającą nam od samego początku ideę:

Zawsze do dyspozycji naszych klientów!

Przez te wszystkie lata zbieraliśmy doświadczenia, bacznie obserwowaliśmy to, co dzieje się na polskim i światowym rynku opakowań, systematycznie rozszerzając naszą paletę produktów. Początkowo naszym głównym produktem była folia stretch, z czasem wprowadziliśmy do oferty inne rodzaje folii, taśmy pakowe, maszyny i urządzenia, opakowania kartonowe. Hitem rynkowym okazały się też folie przeznaczone do sektora rolniczego, które zyskują sobie coraz większe uznanie w oczach naszych klientów oraz specjalistów, czego dowodem niech będą posiadane przez nas opinie współpracujących z nami instytutów naukowych.

Idąc z duchem czasu i zapotrzebowaniem rynku wprowadziliśmy do oferty maszyny i urządzenia, współpracując w tym zakresie z najlepszymi producentami z Polski i zagranicy. Ten obszar naszej działalności wymógł na nas konieczność zatrudnienia wysoko wykwalifikowanych fachowców, którzy dzisiaj zaliczają się do najlepszych w swojej dziedzinie i zapewniają solidny serwis sprzedawanych przez nas maszyn i urządzeń.

Od samego początku działalności dbaliśmy o logistykę, dziś zatrudniamy wykwalifikowanych doradców w tej dziedzinie, przy równoczesnym dysponowaniu własnym taborem samochodowych dostarczany towar naszym klientom zawsze na czas!

O kilku lat działamy również w dziedzinie ochrony środowiska, zapewniając klientom kompleksową obsługę w zakresie odbierania odpadów foliowych i makulatury, mamy stosowne zezwolenie na zbieranie odpadów zgodne z ustawą o odpadach z 14 grudnia 2012 r.

Zgodnie z ustawą możemy przejmować od naszych klientów obowiązek gospodarowania odpadami. Szczegóły w załączonej prezentacji.

„ Istniejemy, aby tworzyć, dostarczać, wdrażać, serwisować najwyższej klasy produkty i technologie w dziedzinie pakowania, spełniające oczekiwania naszych klientów w zakresie realizacji ich wewnętrznych celów strategicznych”

JAK CHCEMY TO OSIĄGNĄĆ?

  • Praca nad doskonaleniem oferowanych produktów i rozwiązań (w tym własnych)
  • Świadczenie najwyższej klasy usług oraz doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego rozwiązania, spełniającego oczekiwania i wymagania indywidualnego klienta.
  • Dla nas każdy klient pozostaje jedyny i niepowtarzalny …

W 2024 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w targach Ptak Warsaw Expo, największym i najważniejszym wydarzeniu targowym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. To wyjątkowa okazja do prezentacji naszych najnowszych rozwiązań w dziedzinie pakowania oraz do spotkań z klientami i partnerami biznesowymi. Udział w Ptak Warsaw Expo jest dla nas ważnym elementem strategii rozwoju i potwierdzeniem naszej pozycji na rynku.

Targi te stanowiły doskonałą platformę do wymiany doświadczeń i wiedzy branżowej, co jest nieocenione w kontekście dynamicznie zmieniających się trendów i oczekiwań rynkowych. Była to również znakomita okazja do zaprezentowania naszych innowacyjnych produktów i technologii szerokiemu gronu odbiorców, co przyczyniło się do zwiększenia rozpoznawalności naszej marki na arenie międzynarodowej.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych edycji targów Ptak Warsaw Expo, gdzie będziemy mogli ponownie zaprezentować nasze najnowsze osiągnięcia i innowacje. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wyrazili zainteresowanie naszymi produktami. Zapraszamy do kontaktu i współpracy, aby razem tworzyć rozwiązania, które odpowiadają na współczesne wyzwania branży pakowania