Czarna folia stretch

 

Poszukujesz efektywnego i ekonomicznego sposobu na zabezpieczenie przesyłek  lub ładunków paletowych o dużej masie i nieregularnych kształtach? Perfekcyjnie do tego nada się czarna folia stretch.

Czarna folia stretch wyróżnia się dużą wytrzymałością, wysoką rozciągliwością i odpornością na uszkodzenia. Gwarantuje zatem stabilność i bezpieczeństwo towarów w trakcie przewozu.

Jak zapakować przesyłkę, aby dotarła ona do klienta w nienaruszonym stanie?

 

Czym jest czarna folia stretch?

Czarna folia do pakowania jest, zaraz po przezroczystej folii stretch, najczęściej używana do transportowania paczek i ładunków całopaletowych. Stosuje się ją w logistyce towarów w wielu krajach na świecie.

Oprócz świetnych paramentów technicznych pozwala zabezpieczyć produkty przed kradzieżą oraz przywłaszczeniem przez niepożądane osoby. Idealnie sprawdzi się więc wszędzie tam, gdzie chcemy zamówiony towar jak najbardziej ukryć przed ciekawskimi. 

 

Z czego składa się czarna folia stretch? Czarna folia stretch jest materiałem, który w niemal stu procentach produkuje się z surowca znanego jako liniowy polietylen o niskiej gęstości. Zapewnia on produktowi końcowemu dużą elastyczność, termoplastyczność oraz woskowatość.

Sam proces produkcji folii jest dość skomplikowany, a co za tym idzie i kosztowny. Czarna folia stretch jest produkowana przede wszystkim z tworzyw sztucznych, jak np. polietylen, kopolimer, a także polipropylen.

 

Jakie mamy rodzaje czarnej folii stretch? Podstawowym kryterium podziału folii stretch jest sposób jej aplikacji. Ze względu na sposób aplikacji wyróżniamy folie ręczne i maszynowe.

Obydwa rodzaje są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim do zabezpieczania towarów podczas ich transportu i magazynowania. Zarówno w kategorii foli ręcznych, jak i maszynowych występuje czarna folia stretch.

 

Czarna folia stretch jest powszechnie wykorzystywana wszędzie tam, gdzie chcemy zabezpieczyć transportowane towary nie tylko przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy wilgoć, ale również przed niepożądanymi , ciekawskimi spojrzeniami.

Czarną folie stretch najczęściej stosuje się podczas transportu lub magazynowania takich produktów jak sprzęt RTV lub AGD.

 

Czarna folia stretch w transporcie

Czarna folia typu stretch, dzięki swojej rozciągliwości i elastyczności, pozwala na spakowanie niemal każdej przesyłki, niezależnie od jej wielkości, wagi i kształtu.

Towary owinięte czarną folią stretch są dobrze chronione przed uszkodzeniem, wilgocią i kurzem, a nawet promieniowaniem słonecznym. Niezależnie jak długo towar będzie czekał w magazynie, po odwinięciu czarnej folii stretch produkt będzie, w nienaruszonym stanie.

Korzystając z czarnej folii stretch możesz połączyć wiele paczek w jedną. To gwarantuje stabilność i amortyzację transportowanego towaru. 

 

Jakie korzyści płyną z zastosowania czarnej folii stretch podczas transportu?

—> To jedna z najtańszych opcji pakowania produktów przed wysyłką oraz ich zabezpieczania podczas przechowywania i magazynowania

—> Doskonale zabezpiecza towar przed zabrudzeniem, kurzem, opadami atmosferycznymi, wilgocią,

—> Czarna folia stretch chroni przed niepożądanymi otwarciami, a także kradzieżą,

—> Umożliwia bardzo efektywne pakowanie - łatwo daje się naciągnąć i bardzo dobrze przylega do zabezpieczanego towaru,

—> Posiada wysokie parametry przyczepności i krycia, w szybki i prosty sposób zasłania zawartość transportu,

—> Jest odporna na przebicia i rozerwania.

 

Czym się różni czarna folia stretch od przejrzystej folii stretch?

Przejrzysta folia stretch jest bezbarwna dzięki czemu można sprawdzić zawartość przesyłki bez konieczności jej rozpakowania.

Z kolei czarna folia stretch umożliwia ukrycie zawartości transportowanego towaru, zabezpieczając ją przed kradzieżą.

Warstwa klejąca czarnej folii do pakowania umożliwia dużą stabilizację ładunku, a dzięki stabilizatorowi UV zatrzymuje promieniowanie słoneczne i zapobiega blaknięciu kolorów produktów znajdujących się wewnątrz opakowania. 

 

Czarna folia stretch w Folpol

Czarna folia stretch w Folpol wykonana jest z wysokiej jakości materiału bez domieszek regranulatu dzięki czemu  bardzo dobrze spełnia swoje zadanie podczas zabezpieczenia i stabilizacji towarów na czas transportu lub magazynowania.

Czarna folia stretch również pełni funkcję ochrony przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, kurz, zabrudzenia.

Wysoką jakość produkcji podkreśla również brak resztek kleju na powierzchni folii przez co folia nie zaczepia i nie rwie się gdy ładunki są gęsto spaletyzowane.

 

Najlepszą folię stretch znajdziesz u producenta Folpol. Jest ona wytrzymała, a także gwarantuje odpowiednią kleistość podczas owijania towaru.

Czarna folia stretch z Folpolu, zapewnia stabilność owiniętych produktów chroniąc przed zniszczeniami mechanicznymi, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ubrudzeniami, wilgocią, a także ukrywa zawartość przed ciekawskimi spojrzeniami, podczas całego procesu logistycznego.

 

Cechy czarnej folii stretch z Folpol:

—> Ochrania przed nasłonecznieniem towaru,

—> Elastyczna i termokurczliwa,

—> Szczelna,

—> Kleista (gwarantuje, że przesyłka nie rozwinie się podczas transportu),

—> Łatwość w użyciu,

—> Zapewnia anonimowość ładunku.

 

W ofercie Folpol znajdą Państwo wszystko, co jest potrzebne do zapakowania, zabezpieczenia i konfekcjonowania towarów. W naszym katalogu znajduje się olbrzymi wybór folii, kartonów, a także maszyn do owijania.

Chciałbyś nawiązać współpracę z Folpol? Skontaktuj się z nami wysyłając zapytane pod nasz adres email. Nasz specjalista odwiedzi Twoją firmę wraz z potrzebnymi próbkami, byś mógł przetestować naszą czarną folię stretch przed jej zakupem.

 

Jak owijać czarną folią stretch to tylko z Folpol.