Folia spożywcza

 

Jak najlepiej przechowywać jedzenie? Skutecznym i niezastąpionym produktem do przechowywania jedzenia jest folia spożywcza. Produkty zawinięte w folię zachowują dłużej świeżość i przydatność do spożycia.

Folia spożywcza wykonana jest z substancji neutralnych dla zdrowia. Nie zawiera substancji szkodliwych, które mogłyby przedostać się do organizmu po kontakcie z żywnością.

Z powodzeniem może być wykorzystywana w punktach gastronomicznych oraz w gospodarstwach domowych.

 

Folia spożywcza jako najlepszy produkt do przechowywania jedzenia

Folia jest sprawdzonym materiałem do przechowywania różnego rodzaju produktów, gdyż jest tania, łatwa do zgrzania, nie ulega odkształceniom podczas działania na nią różnych temperatur, a w dodatku można ją utylizować.

Jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcemy magazynować najróżniejsze produty spożywcze.

Opakowanie w którym magazynujemy jedzenie wpływa na jego stan, a przede wszystkim smak. Używając nieszczelnych produktów, nasze jedzenie traci świeżość, jednocześnie tracąc wiele walorów spożywczych.

Folia spożywcza jest dostępna na rynku w kilku różnych wariantach.

 

W gastronomii stosowane są różne rodzaje folii do pakowania żywności, w tym woreczki strunowe, woreczki do zamrażania np. warzyw czy owoców czy woreczki stretch do pakowania kanapek.

Z czego składa się folia spożywcza? Folia spożywca to ceni materiał wykonany z tworzywa sztucznego, zwanym PCV inaczej polistyreny.

Folia spożywcza to folia przezroczysta i wysoko rozciągliwa. Folia spożywcza jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie będąc bardzo bezpieczną w użytkowaniu.

W folię spożywczą zapakujemy: wyroby cukiernicze, ryby, mięso, nabiał, pieczywo, warzywa i owoce.

Folia spożywcza  charakteryzuje się tym, że z jednej strony jest pokryta warstwą klejącą. Dzięki temu niezwykle przywiera oraz przylega, szczelnie zamykając jedzenie. 

 

Jedzenie owinięte folią spożywczą jest ochronione przed:

—> Zabrudzeniami,

—> Wyschnięciem,

—> Zapyleniem,

—> Wilgocią,

—> Odparowaniem wilgoci z wnętrza opakowania,

—> Przedostaniem się obustronnych zapachów,

—> Zachowuje stan jedzenia jako nienaruszony.

 

Owinięcie jedzenia kilkoma warstwami folii spożywczej stopniowo utrudnia jej przebicie lub zerwanie. Gwarantuje nam to w pełni zabezpieczone.

A co najważniejsze wysoka jakość folii spożywczej, nie wchodzi w reakcje w żaden sposób ze stykającą się z nią żywnością i pozwala na jej dłuższe przechowywanie bez pogorszenia walorów jakościowych samego jedzenia. 

 

Folia spożywcza i jej recykling

Folia spożywcza to materiał idealnie nadający się do recyklingu.

Składanie folii spożywczej wraz z odpadami mieszanymi jest dużym marnotrawstwem. Folię spożywczą należy wrzucać do kontenerów z odpadami plastikowymi i metalami.

Odpowiednia utylizacja folii pozwala na wykorzystanie produktu ponownie.

Zarówno folia spożywcza jak i również folia poliolefinowa znakomicie nadaje się do ponownego wykorzystania podczas recyklingu.

 

Gdzie kupię folię spożywczą?

Folia spożywcza jest niezbędna w każdej kuchni, zarówno profesjonalnej jak i domowej.

Świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie żywności w lodówce, chroni ją przed wchłanianiem zapachów, może również służyć do owijania produktów spożywczych przed zamrożeniem.

Restauracje, food trucki, bary mleczne nie obędą się bez folii spożywczej.

 

Gdzie najlepiej kupić folię spożywczą? Klientom hurtowym jak i również Klientom detalicznym polecamy zakupienie folii spożywczej w Folpol.

Znajdziesz u nas wszystkie potrzebne folię.

 

Aby zamówić folię z Folpol, skontaktuj się z naszym biurem wysyłając zapytanie na nasz adres email.  Nasz specjalista odwiedzi Twoją firmę wraz z potrzebnymi próbkami folii, abyś mógł przetestować produkt przed jego zakupem.

Nawiąż współpracę z najlepszym producentem folii - Folpol.

 

Folpol to spółka istniejąca na rynku od ponad dwudziestu lat, która cieszy popularnością wśród konsumentów folii. 

Zamów folię spożywczą z Folpol i ciesz się wysoką jakością naszych folii. Nie zapomnij, że zamawiając większą ilość folii spożywczej uzyskasz od nas atrakcyjny rabat.

Obniż koszty w swojej firmie zamawiając folię z Folpol.

 

Jaką folię spożywczą kupisz w Folpol?

Opakowania foliowe dopuszczone do pakowania żywności muszą posiadać odpowiednie certyfikaty. Właśnie takie certyfikaty posiadają folie spożywcze w Folpol.

Szczególne wytyczne określa Unia Europejska i krajowe dyrektywy. Folie spożywcze dostępne są w naszym sklepie w różnych kategoriach. Różnią się one długością, szerokością, a także przeznaczeniem.

U nas zakupisz folie spożywcze o szerokościach: 200 - 300 - 350 - 400 - 450 - 500.

 

Wykonana z wysokiej jakości folii spożywcze nie wchodzą w reakcje w żaden sposób ze stykającą się z nią żywnością.

Surowiec, z którego jest zrobiona folia spożywcza nadaje się do recyklingu. Kup wysokiej jakości folię spożywczą, która podczas styczności z jedzeniem nie obniży jego wartości.

Nasze folie spożywcze cechują się wysoką rozciągliwością.

 

W naszej ofercie oprócz folii spożywczej, znajdziemy całą gamę folii, kartonów, worków foliowych, a także maszyn do owijania. Ten produkt jak i wiele innych z naszej oferty znajduje swoją przydatność w lokalach i punktach gastronomicznych. 

 

Folia spożywcza nie tylko w gastronomii

Folia spożywcza służy nie tylko do pakowania czy pieczenia jedzenia.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się także owijanie ciała folią spożywczą, czyli tzw. body wrapping.

Owijanie się folią spożywczą pomaga wyszczuplić sylwetkę, dlatego możemy się z nim spotkać w wielu gabinetach kosmetycznych. Folia spożywcza może się również przydać podczas naprawy nieszczelnego okna, w ogrodzie lub jako zabezpieczenie na telefon.