Folia blown

 

Codziennie wytwarza się niezliczone ilości produktów, które przed transportem muszą zostać w jakiś sposób zabezpieczone. W jaki sposób ochronić produkt przed wilgocią, kurzem, a także zniszczeniem podczas transportu?

Folia stretch wykonana metodą blown jest powszechnie stosowana do owijania ciężkich ładunków wysyłanych na palecie, a także do zabezpieczenia mniejszych przesyłek wysyłanych przez sklepy internetowe.

 

Folia stretch wykonana metodą blown

Folia stretch jest wykonana niemal w pełni z surowca znanego pod nazwą LDPE, który jest skrótem od liniowego polietylenu o niskiej gęstości.

Właśnie za sprawą tego surowca finalny produkt cechować będzie się przede wszystkim dużą elastycznością, ale także termo plastycznością i swego rodzaju przyczepnością. 

 

Każdy producent folii stretch opiera swój proces produkcyjny na jednej z dwóch metod. Pierwsza metoda produkcji folii stretch nazywa się folia cast.

Zaś drugi proces produkcyjny folii  polegająca na rozdmuchu nazywa się technologią blown.

Jest to metoda bardzo czasochłonna, jednak powstały podczas tego procesu produkt końcowy jest bardzo dobry jakościowo. Posiada wysoką odporność na przebicie i inne uszkodzenia mechaniczne oraz charakteryzuje się wysokimi właściwościami klejenia.

 

Na czym polega produkcja folii stretch metodą blown? Technika blown to procedura polegająca na na roztopieniu żywicy, która w kolejnym kroku zostaje rozdmuchana w dwóch kierunkach - maszynowym i poprzecznym.

Gdy żywica zostanie sukcesywnie rozdmuchana należy schłodzić produkt powietrzem, tak aby był on w niewielkim stopniu zastygnięty.

Folia stretch utworzona za pomocą techniki blown, jest sprzedawana o wyższej cenie niż folia stretch wyprodukowana metodą cast. Spowodowane jest znacznie dłuższym czasem produkcyjnym.

 

Rodzaje folii stretch, wykonane techniką blown

Oprócz zróżnicowanej techniki produkcji folii stretch (techniki blown oraz cast), możemy rozróżnić folię stretch ze względu na metody ich pracy.

Folie dzielimy na stretch ręczny i stretch maszynowy.

Pierwszy rodzaj folii nakłada się ręcznie lub za pomocą ręcznych dyspenserów. Taki sposób owijania przesyłek jest stosowany w sklepach internetowych gdzie przesyłki są niewielkie.

Wykorzystywanie owijarek maszynowych, przy małych przesyłkach jest nieopłacalne.

Stretch ręczny charakteryzuje się rozciągliwością od 75%, aż do 100%, a czasem nawet do 140%. Folia stretch maszynowa ma dobrze sprecyzowaną specyfikacje, które odnosi się do zwiększonej rozciągliwości, a także maksymalnego rozciągania.

 

Folia stretch owijana maszynowo posiada również charakterystyczną cechę, jaką jest możliwość powrotu do pierwotnego kształtu.

Folie te są znacznie bardziej praktyczne niż folie ręczne, jednak zakup takiej folii musi uwzględniać rodzaj automatycznych owijarek. Folia stretch maszynowa rozciąga się od 190%, aż do 240%.

Wzrost rozciągliwości folii jest proporcjonalny do wzrostu wytrzymałości, a także szybkości przywracania pierwotnego kształtu.

Ma to również wpływ na cenę - im wyższa jakość, tym wyższa cena za folię.

 

Jak zwiększyć oszczędności w firmie? Korzystaj z folii typu blown

Wiele firm poszukuje oszczędności na każdym szczeblu produkcji. Czy wiesz, że możesz zaoszczędzić również podczas transportu towaru? A dokładnie podczas jego pakowania folią.

Jeśli użyjesz folii o wysokiej wydajności, możesz znacznie zaoszczędzić pieniądze, które zostaną wydane na opakowanie.

Wysoką wydajnością charakteryzuje się folia wykonana metodą blown.

 

Aby śmiało powiedzieć, jaki rodzaj folii jest zalecany do zastosowania w określonej dziedzinie przemysłu, trzeba mieć bogate doświadczenie i wiedzę. Istnieją również specjalne metody obliczania kosztów materiału opakowaniowego.

Aby zwiększyć oszczędności w swojej firmie skontaktuj się z liderem wśród producentów folii, z firmą Folpol.

Nasz specjalista odwiedzi Twoją firmę wraz z potrzebnymi próbkami, tak abyś mógł przetestować nasze folię blown, przed ich zakupem.

 

Zakup folię stretch blown u producenta folii

W jaki sposób skontaktować się z firmą Folpol? Napisz do nas email i zamów wizytę naszego specjalisty od folii blown. Nasz ekspert odwiedzi Twoją firmę w dogodnym terminie.

Skontaktuj się bezpośrednio z naszym handlowcem, odwiedzając zakładkę —> Kontakt 

Rozpocznij współpracę z pionierem wśród producentów folii stretch wykonaną metodą blown. Nasza ekipa fachowców z pewnością doradzi, która folia stretch będzie najbardziej efektywna dla Twojej firmy. Ponieważ Folpol zna się na foliach.

 

Folpol to spółka funkcjonująca od ponad dwóch dekad jako producent folii i nie tylko na rynku polskim, a także zagranicznym.

Jesteśmy specjalistami w produkowaniu folii stretch technologią blown.

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów i nawiążmy współpracę jeszcze dziś. Nasza firma znajduje się tuż pod Warszawą, chcesz podjechać i zapoznać się z naszym materiałem osobiście?

Zadzwoń, a my z chęcią pokażemy jak działa spółka Folpol.

 

Zamów naszą wysokogatunkową folię blown. Podczas używania folii blown przydatne mogą okazać się różnego rodzaju akcesoria, takie jak: taśmy pakowe, kartony, owijarki do palet lub obkurczarko-zgrzewarka.

Te oraz wiele innych produktów znajdziesz w naszej szczegółowej ofercie. 

 

Zastosowanie folii typu blown

Folia stretch utworzona za pomocą metody blown, posiada swoje liczne właściwości, czego efektem jest cały szereg zastosowań w branżach różnego typu.

Natomiast największym zainteresowaniem cieszy się w transporcie, logistyce, a także przemyśle spożywczym. Chętnie korzystają z niej również rolnicy i przedsiębiorstwa handlowe. Jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na zabezpieczenie, ochronę czy po prostu pakowanie różnego rodzaju towarów.

 

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś i zamów folię blown od producenta folii stretch Folpol.