Folia pre-stretch

 

Szukasz rozwiązania, które pozwoli ci zabezpieczyć towar w trakcie transportu? Pakowanie dużej ilości pojedynczych przedmiotów lub całych palet towaru może być szybkie, tanie i efektywne.

Jest to szczególnie cenne dla przedsiębiorców, jak i również osób prywatnych planujących zapakować produkty do transportu.

Przedsiębiorcy, a także osoby prywatne, które planują zapakować towar do transportu, często decydują się na skorzystanie z folii stretch. Niewiele z nich wie o istnieniu folii pre-stretch, która może jeszcze bardziej obniżyć koszty pakowania towaru. 

 

Co to folia pre-stretch?

Folia pre-stretch jest folią już wstępnie rozciągniętą. Folia stretch powstaje z tworzywa sztucznego w procesie wylewania, jest to metoda cast lub w technologii wydmuchu, nazywana metodą blown. (Mocniejsze folie otrzymuje się przy użyciu metody blown)

Aby uzyskać folię pre-stretch, przeprowadza się proces rozciągania folii stretch, aż do momentu uzyskania pożądanej grubości (zazwyczaj 8-10 mic).

Folie pre-stretch, mimo rozciągania, zachowują wysoką wytrzymałość.

 

Dzieje się tak z powodu dodawanych do nich specjalnych domieszek. Podczas pakowani folia prestretch nie jest już rozciągana. Jest ona wysoce odporna na przebicia. Mimo że jest cieńsza niż folia stretch, nie ma potrzeby owijania nią towarów większą liczbą warstw.

 

Czym różni się folia stretch od folii pre-stretch

Różnica pomiędzy folią stretch, a folią pre-stretch dotyczy parametrów technicznych, które przekładają się na wydajność danej folii, a także na jej zachowanie w konkretnych warunkach.

Największa różnica między tymi dwoma produktami związana jest z tym, że folia pre-stretch na etapie produkcyjnym zostaje wstępnie rozciągnięta, dlatego też w efekcie jest trochę cieńsza od klasycznej folii stretch.

Folia stretch występuje w wersjach o grubości od 10 do 40 mikromów, podczas gdy w przypadku folii pre-stretch jest to przeważnie wartość poniżej 10 mikromów.

 

Tanie pakowanie przesyłek folią pre-stretch

Folia pre-stretch nie wymaga tak dużych nakładów finansowych, dzięki czemu produkty te są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ich spora rozciągliwość i wytrzymałość sprawia natomiast, że nie potrzeba wiele folii, aby w sposób skuteczny zabezpieczyć towar. Wszystko to przekłada się na niskie koszty zapakowania towaru.

Folia pre-stretch występuje w wersji przezroczystej (transparentnej), a także czarnej taśmy stretch.

W każdym przypadku folia pre-stretch wykazuje tę samą, całkiem sporą wytrzymałość, a wszystko to po bardzo atrakcyjnej cenie. 

 

Zalety wynikające z pakowania towaru foliami pre-stretch:

—> Redukcja zużycia folii,

—> Stosunkowo niewielkie naciągnięcie folii pre-stretch generuje duże naprężenie, w którego wyniku towar na palecie jest bardziej stabilny, 

—> Wydajniejsze pakowanie,

—> Folia pre-stretch lepiej przylega do owijanego towaru,

—> Podobnie jak folia stretch, mimo braku kleju, mocno przylega do produktu,

—> Użycie folii pre-stretch gwarantuje zmniejszenie wprowadzanie CO2 do środowiska co jest również zmniejszeniem ilości odpadów,

—> Folia pre-stretch jest odporna na zerwania,

—> Folia pre-stretch ułatwia też pakowanie towarów (nie trzeba skupiać się na tym, by ją odpowiednio naciągnąć)

—> Na rynku dostępne są zarówno folie przezroczyste, umożliwiające identyfikację produktów, jak folie czarne, ukrywające zawartość opakowania,

—> Rekomendowana do maszyn z ciernym rozciąglem folii,

—> Nadaje się znakomicie do owijania przesyłek oraz ładunków na paletach.

 

Jakimi właściwościami charakteryzuje się folia pre-stretch? 

—> Doskonałe właściwości optyczne,

—> Przepuszczający powietrze,

—> Odporny na uszkodzenia,

—> Produkt uniwersalny,

—> 100% recyklingu.

 

Folia pre-stretch w Folpol

Folia prestretch z Folpol to produkt o wysokiej jakości. Jest rekomendowana do owijania foremnych palet i do maszyn z mechanicznym systemem naciągu folii.

Folia pre-stretch dzięki wyjątkowej wydajności znacznie obniża koszty owijania palet w porównaniu do folii stretch tradycyjnej.

Podwójna krawędź znacznie poprawia stabilizację owijanych palet. Wstępnie rozciągnięta folia pre stretch produkowana jest w grubościach od 6 do 12mik.

 

Folia pre-stretch w Folpol produkowana jest z wysokiej jakości surowców, a także nasze doświadczenie produkcyjne pozwala nam uzyskać folii o bardzo dobrych parametrach technicznych.

Nasze folie są wysoko odporne na zerwania, dzięki wzmocnieniach na bokach.

Folpol to spółka, która od ponad dwóch dekad zajmuje się produkcją folii.

 

Chciałbyś nawiązać współpracę z najlepszym producentem folii? Skontaktuj się z naszym biurem wysyłając zapytanie pod adres e-mail. Długo nie będziesz czekał na naszego specjalistę, który  w najbliższe dni robocze odwiedzi Twoją firmę wraz z potrzebnymi próbkami, abyś mógł użyć folii przed jej zakupem.

Firma Folpol specjalizuje się w produkcji folii pre-stretch. Dzięki zaangażowaniu oraz wytrwałości w działaniu potrafimy wytwarzać folię pre stretch o najlepszych parametrach jakościowych na rynku. Dzięki zredukowaniu grubości folii koszty paletyzacji zostają znacznie obniżone.

 

Chcesz się dosiedzieć więcej? Nie czekaj tylko napisz do nas i zacznij przewozić bezpiecznie swoje towary z folią pre-stretch od Folpol.